+ 48 509 734 700 biuro@osk-oskar.pl

Profil Kandydata na Kierowcę

Planujesz w najbliższym czasie zdawać egzamin na prawo jazdy i właśnie rozpoczynasz swoją przygodę za kółkiem? Warto przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy, wiedzieć, jak przygotować się do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Nauka jazdy i teorii to nie wszystko – każdy zainteresowany kursant musi posiadać PKK – czym jest ten dokument i do czego jest on potrzebny?

PKK w pigułce

PKK to nic innego, jak Profil Kandydata na Kierowcę. Od 19 stycznia 2013 roku każdy zainteresowany, który chce zdawać na prawo jazdy, przed przystąpieniem do państwowych egzaminów, musi mieć utworzony taki profil. Taki dokument uzyskuje się na Wydziale Komunikacji, a jego celem jest przede wszystkim ułatwienie prowadzenia dokumentacji na temat danego kandydata.

Tego typu profil tworzy się w Internecie, w specjalnej wersji elektronicznej. Dzięki temu, wszystkie jednostki organizacyjne, które powinny posiadać informacje na temat kandydata – mają możliwość monitorowania ich w sposób komputerowy.

Dokumenty jako konieczność założenia PKK

Wiemy już, gdzie należy się zgłosić w celu założenia Profilu Kandydata na Kierowcę – w Wydziale Komunikacji. Najważniejsze są jednak dokumenty, jakie musimy złożyć, by móc się ubiegać o PKK. Oto spis dokumentów, bez których nie utworzysz swojego Profilu:

– dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport)
– jedno zdjęcie
– wypełniony wniosek o wydanie prawa jazdy
– niepełnoletni kandydaci muszą dodatkowo dostarczyć zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych (ewentualna obecność rodzica w Urzędzie przy składaniu dokumentów).

– kopia i możliwość wglądu do oryginału prawa jazdy innej kategorii, jeżeli kandydat takowe posiada
– w przypadku obcokrajowców: dodatkowo wiza lub karta stałego pobytu
– orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem (kandydaci na kierowcę kat. C1, C, D1, D, C1+E, C+E, D1+E, D+E)

Jeżeli wszystkie dokumenty mamy już skompletowane, pozostało już tylko zgłoszenie się do Wydziału Komunikacji w Urzędzie. Placówka ma obowiązek wydać klientowi dokument PKK w przeciągu dwóch dni roboczych, jednak zazwyczaj odbywa się to w tym samym momencie, w którym kandydat składa wniosek. Urząd, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, przekazuje wnioskodawcy indywidualny nr PKK, którym może posługiwać się przez cały czas trwania kursu. Złożenie wniosku o profil PKK jest bezpłatne.

R

Wszystkie kategorie w jednym miejscu

Systematyczne wykonywanie testów pozwala zyskać świadomość własnej wiedzy, co pomaga zwalczyć wroga numer jeden wszystkich zdających, czyli stres. Dobrze przygotowani z łatwością zdamy egzamin teoretyczny za pierwszym razem.

Postaw na Nas!

$

uczymy na pojazdach identycznych jak na egzaminie w PORD

$

80% naszych kursantów trafiło do nas z polecenia

$

wysoka zdawalność egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego

$

możliwość jazd z instruktorem posiadającym ukończony kurs dla EGZAMINATORA

$

jeździmy po placu egzaminacyjnym PORD

$

jeździmy po trasach egzaminacyjnych

Zapisz się na egzamin

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego
ul. Równa 19/21 Gdańsk
tel. 58 300-15-20 / 21
www.pord.pl
poniedziałek – piątek
7.30 – 17.30

Terminy egzaminów Zapisz się na egzamin online